Δήμος Κηφισιάς: Συναυλία της Αλεξάνδρας Γκράβας υπο την αιγίδα του δήμου

Ο Δήμος Κηφισιάς επιδιώκει διαρκώς να προαγματοποιεί σε συνεργασία με έλληνες καλλιτέχνες όμορφες και ψυχαγωγικές συναυλίες για τους δημότες του.

Την Πέμπτη 22 Ιουνίου 2017 στις 21.00 στο Αίθριο του Δημαρχείου Κηφισιάς υπό την αιγίδα του Ν.Π.Δ.Δ. Πολιτισμού & Αθλητισμού «Δημήτριος Βικέλας», η βραδιά θα είναι αφιερωμένη στην ενίσχυση των ευκαιριών ώστε τα παιδιά των νησιών να έρθουν σε επαφή με την κλασική μουσική και με την εκμάθηση μουσικών οργάνων.

Πρόκειται για μία πρωτοβουλία του Συνδέσμου «Οι Φίλοι του Ελληνικού Νησιού και της Θάλασσας», στην οποία ανταποκρίθηκε η διεθνούς φήμης Ελληνίδα μέτζο σοπράνο Αλεξάνδρα Γκράβας.

Η βραδιά αποτελεί ένα ερωτικό, λυρικό, μελωδικό ταξίδι με τραγούδια από την Ελλάδα, το Μεξικό, την Κίνα, το Λίβανο, τη Γαλλία, τη Γερμανία κ.α.

Τιμή εισόδου :10 ευρώ