Δήμος Ηλιούπολης: Έτοιμος να παραλάβει το νεο στόλο απορριμματοφόρων

Ο Δήμος Ηλιούπολης αναβαθμίζει συνεχώς το δυναμικό του στο κομμάτι τις αποκομιδής των απορριμμάτων, με οικολογική συνείδηση απέναντι στους δημότες του.

Ακολουθεί η επίσημη ανακοίνωση του δήμου για το ζήτημα αυτό:

«Ο χώρος στάθμευσης του Δημαρχείου θα μείνει κλειστός τη Δευτέρα 22 Μαΐου 2017.

Ο Δήμος Ηλιούπολης ενημερώνει τους κατοίκους ότι λόγω της παραλαβής του νέου στόλου των απορριμματοφόρων, το πάρκινγκ του Δημαρχείου θα παραμείνει κλειστό την Δευτέρα 22 Μαΐου 2017.

Είναι μια μεγάλη γιορτή για την πόλη μας, καθώς η προμήθεια των νέων σύγχρονων απορριμματοφόρων, ανοίγει μια νέα σελίδα στην καθαριότητα και το περιβάλλον.

Ο στόλος των οχημάτων της καθαριότητας ανανεώνεται εξ’ ολοκλήρου και τα όποια προβλήματα δυσλειτουργίας, οσμών και διαρροών, αδράνειας λόγω επισκευών κλπ θα αποτελέσουν παρελθόν.

Θυμίζουμε ότι ο νέος στόλος του Δήμου Ηλιούπολης ανανεώνεται με την μέθοδο leasing και στο πλαίσιο ενός οικονομικού εξορθολογισμού, έτσι ώστε να αποφεύγεται ένας σημαντικός όγκος εξόδων χρήσης.

Έτσι, εκτός από την περιβαλλοντική αναβάθμιση του Δήμου μας, επιτυγχάνεται ένας ακόμη στόχος συγκράτησης των δημοτικών τελών και αύξησης των απαλλαγών για τις ευπαθείς ομάδες.»

Γραφείο Τύπου

Δήμου Ηλιούπολης