Δήμος Πεντέλης: Ενημέρωση των δημοτών επι των δασικών χαρτών

Ο Δήμος Πεντέλης επιδιώκει να βρίσκεται καθαρά δίπλα στους δημότες του, ενημερώνοντάς τους για όλα τα ζητήματα που αφορούν την καθημερινότητα στο δήμο.

Ακολουθεί η επίσημη πρόσκληση του δήμου προς τους δημότες του:

Πρόσκληση

Θέμα: Ενημέρωση επί των δασικών χαρτών

Προσκαλούνται  ΑΠΑΝΤΕΣ οι δημότες με ιδιοκτησίες εκτός σχεδίου και εντός των ορίων των δημοτικών κοινοτήτων Μελισσίων, Νέας Πεντέλης και Πεντέλης του δήμου μας, να προσέλθουν την Δευτέρα 15 Μάιου  και ώρα 18:00 στην αίθουσα Γυμνασίου- Λυκείου Νέας Πεντέλης, Μεσολογγίου και Αλεξάνδρου Παναγούλη.

Προκειμένου να ενημερωθούν για την πρόταση του Δήμου σχετικά με τους χρωματισμούς (πορτοκαλί, κίτρινα, ιώδη) των ιδιοκτησιών τους, σε υλοποίηση πρόσφατων νόμων  4389/2016  και 4467/2017 για το θέμα.

Απαιτείται ΑΠΑΝΤΕΣ οι έχοντες ιδιοκτησίες εκτός σχεδίου, σε φερόμενες ως δασικές περιοχές, να προσέλθουν για ενημέρωση, έχοντας μαζί τους και το κωδικό αριθμό εθνικού κτηματολογίου (ΚΑΕΚ) της ιδιοκτησίας τους.