Δήμος Νέας Σμύρνης: Φιλοξενεί φιλικό αγώνα των παλαιμάχων του Πανιωνίου και των ιατρών του Ιπποκρατείου Νοσοκομείου

Ο Δήμος Νέας Σμύρνης επιδεικνύει το φιλανθρωπικό του πρόσωπο μέσω εκδηλώσεων ενίσχυσεις του Κοινωνικού Παντοπωλείου του δήμου.

Ακολουθεί η επίσημη ανακοίνωση του δήμου για τον αγώνα:

«Ο Δήμος Νέας Σμύρνης, το Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής και Πολιτικών Ισότητας των Φύλων και το Ιατρικό προσωπικό του Ιπποκράτειου Νοσοκομείου Αθηνών, σας προσκαλούν σε ένα αθλητικό και ποδοσφαιρικό γεγονός μεταξύ Παλαιμάχων Πανιωνίου και Γιατρών του Ιπποκράτειου Νοσοκομείου Αθηνών, το οποίο θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 10 Ιουνίου 2017 και ώρα 6.00 μ.μ. στο γήπεδο ποδοσφαίρου του Πανιωνίου.

Σκοπός του φιλικού αυτού αγώνα είναι η ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου, καθώς και η έμπρακτη συμπαράσταση μας σε μέρος των συμπολιτών μας, οι οποίοι βιώνουν σε μεγάλο βαθμό τις συνέπειες της οικονομικής κρίσης.

Αντί εισιτηρίου, μία σακούλα τρόφιμα ή είδη προσωπικής και οικιακής χρήσης (σαμπουάν, απορρυπαντικά, χαρτικά κ.α.) είναι αρκετή.

Σας περιμένουμε όλους να στηρίξετε αυτήν την πρωτοβουλία και να δείξετε έμπρακτα το αίσθημα αλληλεγγύης σας.»